Блохи в квартирі

Оцінок:(1. Середня: 5,00 з 5)
Loading...

 

Блохи в квартирі
Блохи в квартирі

При появі бліх у квартирі про комфортне проживання можна забути. Їх укуси змушують нервувати людину, тим більше, що місця укусів сильно чешуться. Багато хто думає, що поява бліх у квартирі пов’язана з утриманням домашніх тварин. На жаль, це не так і ці комахи можуть з’явитися в квартирі тих людей, які ніколи не тримали ні кішок, ні собак.

Дуже важливо знати кожній людині, як боротися з цими паразитами і як не допустити їх появу у себе в квартирі. У цій статті розповідається про те, як позбавитися від навали цих комах.

Причини появи бліх у квартирі

Причини появи бліх у квартирі
Причини появи бліх у квартирі

Запідозрити появу у своїй квартирі цих непрошених гостей можна слідами укусів, які залишають блохи. Після укусу блохи, найчастіше на ногах, з’являються дуже маленькі червоні крапочки, які сверблять, що приносить людині неспокій. Зловити блоху досить складно, оскільки вона довго на одному місці не затримується.

Ці комахи можуть з’явитися в будь-якій квартирі, якщо цьому сприяє ряд факторів.

Отже, блохи в квартирі можуть з’явитися:

З допомогою домашніх тварин, які регулярно виходять на прогулянку. При цьому, блохи можуть з’явитися у свійських тварин, які взагалі не виходять на вулицю. Вони легко потрапляють в квартиру ззовні, перебуваючи під килимками біля дверей.

Вони запросто можуть потрапити в квартиру разом з брудним взуттям.
У старих будинках, де засмічена каналізація і несправні труби. У поєднанні з вогкістю і сміттям, а також наявністю на стінах кількох шарів шпалер, відзначається сприятливе середовище для розмноження різних комах, в тому числі і бліх. У підвалах і на горищах можна зустріти щурів, які можуть переносити небезпечні для людини захворювання. Тому, підвальні або земляні блохи – це розповсюджувачі таких небезпечних недуг, як енцефаліт і т. д.

Санітарні умови проживання в квартирі бажають бути кращими. Чим більше в квартирі не потрібного сміття і пилу, тим більше придатних для існування паразитів, місць. Вони вважають за краще знаходитися в різних щілинах, під шпалерами, а також на половиках і доріжках, які давно не піддавалися обробці.

Коли здійснюється ремонт у квартирі, то це якраз період для активізації бліх. Якщо до ремонту вони ховалися за шпалерами, в ущелинах плінтусів або наличників, то тепер вони починають шукати для себе інші затишні місця, поширюючись по всій квартирі. При цьому, вони часто набридають своїм господарям більш частими і неприємними укусами.

Людські блохи (Pulex irritans) є особливим видом бліх і проникають в житло разом з домашніми тваринами. Вони можуть служити для бліх тимчасовим житлом. Вони відрізняються більшими розмірами, стрибають вище інших і дуже боляче кусаються.

Ефективні методи боротьби з блохами

Ефективні методи боротьби з блохами
Ефективні методи боротьби з блохами

Якщо в квартирі виявлені блохи, то доведеться відкласти всі справи і зайнятися їх вигнанням і знищенням. Блошині укуси витерпіти практично неможливо. Тепер про комфорт можна забути раз і назавжди, до тих пір, поки боротьба з ними не дасть позитивного результату. Дуже часто вони встрибують в ліжко і починають кусати людину: сон зникає миттєво.

Але це ще не всі негативні прояви, оскільки блохи можуть заразити людину чумою, енцефалітом, саркопсильозом і т. д.

Керуючі компанії повинні регулярно проводити дезінсекцію горищних і підвальних приміщень. Обробка повинна здійснюватися за спеціальним графіком. В процесі обробок не всі блохи гинуть і частина з них переселяється в житлові квартири. Після проведених заходів страждають мешканці перших та верхніх поверхів.

Чи можна позбутися від бліх у квартирі? Звичайно ж можна, якщо скористатися різними препаратами або взяти на озброєння народні методи боротьби. При цьому, слід зазначити, що хімічні препарати більш дієві, порівняно з народними засобами.

Заходи обережності при обробці:

У день застосування препаратів з дому слід евакуювати всіх мешканців і домашніх тварин.

Якщо є алергіки, то необхідно підбирати засоби, що володіють мінімумом побічних дій. В даному випадку, можуть допомогти саме народні засоби, які не відрізняються токсичністю

Інсектициди можуть погубити акваріумних рибок, тому їх доведеться так само винести з приміщення. Якщо це великий акваріум і його винести неможливо, то доведеться скористатися народними методами боротьби.

В процесі дезінсекції необхідно користуватися індивідуальними захисними засобами. Застосування препаратів повинно здійснюватися тільки на основі інструкції, при суворому дотриманні концентрації діючої речовини. В іншому випадку, особливо при підвищенні дози, речовина стане небезпечною для здоров’я людини.

Боротьба з блохами із застосуванням хімічних препаратів

Боротьба з блохами із застосуванням хімічних препаратів
Боротьба з блохами із застосуванням хімічних препаратів

Практично всі хімічні речовини характеризуються як високотоксичні та їх застосування повинно супроводжуватися дотриманням правил безпеки. Блохи відрізняються високою живучістю, тому слаботоксичні склади на них практично не діють. Багато видів бліх вже виробили імунітет проти деяких препаратів, тому обробку доводиться робити кілька разів.

Від бліх у квартирі існують такі ефективні препарати:

Емпайр.
Хлорнірімарк.
Біорін.
Еффектин Ультра.

Всі засоби відрізняються певним ступенем токсичності, тому їх застосування повинно здійснюватися виключно у відповідності з інструкцією. Чим труїти шкідливих комах в квартирі – це вирішує сам господар. Дихлофос і Дихлофос Нео є хоча і токсичними, але високоефективними препаратами проти бліх. Їх висока ефективність доведена протягом багатьох десятиліть. Вони ефективні на будь-якій площі. Тому, багато господарів віддають перевагу не сучасним препаратам, а перевіреного роками Дихлофосу.

Це токсична речовина, тому його застосування вимагає виконання певних рекомендацій. Наприклад:

У приміщенні не повинно бути людей.

Обробку приміщення слід проводити в респіраторі і рукавицях.

Всі двері і вікна мають бути закриті протягом 6-ти годин після обробки.

Засіб розпорошується з балончика або розпорошується в місця, де знаходяться паразити.

Особливу увагу слід приділяти важкодоступним місцям.

Якщо все правильно і організовано зробити, то від бліх можна позбутися за один день. Щоб паразити не з’явилися найближчим часом, не можна мити підлоги в протягом 1 тижня. Якщо поспішити з прибиранням, то ці кровопивці можуть знову повернутися.

Якщо у квартирі проживають люди, схильні до алергії, то необхідно вибрати інший препарат, менш токсичний.

Народні засоби від бліх у кавартирі

Народні засоби від бліх у кавартирі
Народні засоби від бліх у кавартирі

Існують у природі рослини, запах яких відлякує багатьох паразитів, хоча і не знищує їх. Щоб в житлі не з’явилися блохи, по квартирі можна розкласти кору кедра або сухі гілочки полину. Якщо не вдалося знайти кору кедра, можна використовувати кору будь-якого хвойного дерева. Розмарин так само володіє тим ароматом, який відлякує шкідливих комах. Гілочки цієї рослини можна розкласти по кутах, а також в інших важкодоступних місцях.

Пахучий розчин проти бліх

З кількох природних компонентів можна приготувати розчин, який ефективно діє проти бліх-паразитів. Цим розчином допустимо обробляти квартиру, якщо немає можливості скористатися хімічними препаратами.

Як готується речовина:

У блендері необхідно подрібнити 200 грам листя полину, 100 грам свіжого або сухого листя евкаліпта і 100 грам суцвіть пижми.

Зелену масу необхідно залити крутим окропом і залишити настоюватися протягом 12 годин.

Через 12 годин розчин проціджують і заливають в пульверизатор, після чого ним ретельно обробляються стіни, район плінтусів, ніжки шаф, килими і т. д. Тканинні речі перед цим необхідно випрати.

Розчин солі і соди

Розчин солі і соди
Розчин солі і соди

Розчин солі і соди відрізняється тим, що він не є токсичним і його допустимо застосовувати в житлових приміщеннях, де проживають діти і алергіки.

Щоб приготувати розчин, необхідно:

В одному літрі гарячої води розчиняють по дві столові ложки солі і соди.

Цим розчином обробляються всі місця, де поширені ці небезпечні комахи. Це можуть бути килими, килимки, підлога, плінтуси тощо

Через 12 годин можна змити цей розчин з оброблених поверхонь.

Килими, доріжки і килимки доведеться винести на вулицю і розкласти під прямими сонячними променями. Личинки бліх не виносять дії ультрафіолетових променів. Чим довше речі будуть залишатися на сонці, тим краще.

Після цього килими, доріжки і килимки ретельно очищаються від комах, перуться, полоскаются і сушаться.

Як розпізнати укуси бліх і чим обробити ранки

Про те, що є така проблема, важко не помітити і ось чому:

Те, що це кусає блоха, можна зрозуміти відразу, так як укус досить болючий, що супроводжується нестерпним свербінням. Причина полягає в тому, що блоха не виділяє спеціального знеболюючого секрету, порівняно з іншими кровососними паразитами.

Часто з червоних не великих плям з крововиливом по центру утворюються «доріжки», в які входить від 3-х до 5-ти і більше точок.

Організм моментально реагує на атаку цієї комахи.

Ознака того, що це укус блохи – різкий біль у місці укусу.

Після укусу комахи токсини чпотрапляють в організм людини і розносяться кровоносною системою. Реакція на шкідливу речовину може бути непередбачуваною. Якщо блоха заражена якоюсь серйозною хворобою, то людині не пощастить і результатом укусу може виявитися госпіталізація.

Зловити комаху не так просто, оскільки після укусу вона дуже швидко залишає це місце. Але іноді може повезти і комаху можна просто розчавити нігтями.
Через деякий час свербіж і почервоніння зникають і на шкірі залишаються лише ледве помітні темні плями. Якщо це місце не розчісувати, то через пару днів воно зникне назавжди.

Хворобливі відчуття і свербіж можна звести до мінімуму, якщо скористатися:

Спиртом або мильним розчином, протерши ними уражені ділянки.

Кубиками льоду, приклавши їх до місць укусів, попередньо обернувши в тканину або марлю.

Мазями або гелями, типу «Фенистил» або «Рятувальник», які володіють знеболюючою або антисептичною дією.

В деяких випадках доведеться звернутися до лікаря. Наприклад:

Підвищення температури тіла.
Труднощі з диханням.
Діарея.
Поява головного болю.
Запалення лімфовузлів.
Підвищена нервозність і збудження.

Профілактичні заходи від бліх

Профілактичні заходи від бліх
Профілактичні заходи від бліх

Блохи – це паразити, від яких позбутися не так просто. Що стосується людських бліх, то в наш час зустрічаються вони тільки при певних умовах. В тому, що в квартирі або в будинку, завелися блохи, в першу чергу винні господарі цієї квартири, які ігнорують ряд правил, що гарантують відсутність подібних паразитів. Завдання людини – це прийняти всі заходи, щоб кровососальні паразити не проникли в житло і, тим більше, не почали в ньому розмножуватися. Тому:

Заходячи в квартиру необхідно ретельно витирати ноги об килимок.

Не заходити в кімнату в тому взутті, в якому знаходилися на вулиці.

Необхідно регулярно доглядати за домашніми тваринами, регулярно, їх обробляти, від бліх та інших паразитів.

Бажано придбати для домашнього вихованця спеціальний нашийник.

При заселенні в стару квартиру, необхідно зробити косметичний ремонт, прибравши старі шпалери і замінивши плінтуси і лиштви. При цьому потрібно викинути старі підлогові покриття у вигляді доріжок, килимків і т. д.

Здійснювати постійний контроль за проведенням дезинсекцій підвальних і горищних приміщень. Особливу увагу слід приділяти моменту появи щурів і небезпечних комах. У таких випадках необхідно одразу ж звертатися в керуючу компанію для проведення позапланової обробки небезпечних ділянок.

Прибираючи приміщення, особливу увагу слід приділяти плінтусам. Якщо плінтуса зі щілинами, то їх краще замінити. Наявність щілин вказує на те, що це прекрасне місце для того, щоб в них зачаїлися паразити.

Блохи в квартирі – це незвичайна подія, на яку необхідно реагувати негайно. Необхідно проаналізувати санітарний стан квартири і приступити до негайного прийняття заходів по усуненню недоліків. В першу чергу необхідно зайнятися генеральним прибиранням, миттям важкодоступних місць в квартирі, після чого ці місця доведеться обробити або хімічними препаратами, або скористатися народними способами боротьби. У даному випадку багато залежить від того, наскільки численні паразити і чи дозволяють умови використовувати хімічні препарати.

Якщо утримуються домашні тварини, то необхідно проводити регулярну обробку їх проти бліх та інших паразитів. Від цього буде користь не тільки для людини, але і для домашніх улюбленців.

У будь-якому випадку необхідно пам’ятати, що блохи можуть заразити людину небезпечними недугами.

Як правило, блохи можуть заселитися в квартиру влітку, в теплу пору року. Тому особливий контроль необхідний саме в цей період.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *